Opatření reagující na stávající situaci – zajištění dezinfekce interiéru

Abychom zajistili bezpečné prostředí pro lektory i žáky, kteří se programů účastní, rozhodli jsme se pro možnost pravidelné dezinfekce interiéru. Realizovaná opatření:

Ozonizace vzduchu v EDUbusu

K ozonizaci používáme výkonný ozonový generátor Ulsonix. EDUbus jsme schopni tímto zařízením vydezinfikovat za cca 30 minut – veškeré choroboplodné zárodky (viry, bakterie, plísně apod.) jsou touto procedurou zničené.
Po ozonizaci je EDUbus vyvětrán a pro kontrolu je stav ovzduší zkontrolován senzorem ozonu.

Princip:

Ozon je velmi silné oxidační činidlo (velice rád předává jeden svůj atom kyslíku molekule jiné látky, čímž však změní její vlastnosti).
Prakticky všechny živé organismy mají ve své struktuře organické látky s dvojnou vazbou C=C. Působení ozonu na dvojné vazby C=C způsobuje jejich štěpení. Tím dochází k rozrušení stability organismu a jeho zániku.
O3 tedy odevzdá jeden atom kyslíku jiné látce (čímž ji zničí) a zbývá dýchatelný O2.

 

Dezinfekce zařízení a dezinfekční gel

Uvnitř EDUbusu interiér pravidelně čistíme dezinfekčním prostředkem, který doporučuje WHO (Světová zdravotnická organizace) – naši kolegové chemikáři pravidelně vaří dávku dezinfekčních prostředků dle receptury právě WHO.Všechny potřebné ingredience jsou běžně dostupné v drogeriích nebo lékárnách. K dispozici je gel i pro žáky/studenty a pedagogy.

 

Kontakt

EDUbus logo

tel.: 777 002 379
edubus@eduteam.cz
www.eduteam.cz

EDUTEAM

EDUTEAM

Powered by Design Green Cat 2020